Silverette Gümüş Kapaklar Ne İşe Yarar?

Silverette Gümüş Kapaklar Ne İşe Yarar?

Bir gebemle sohbet ederken, bana şöyle bir soru sordu: “Emzirirken canım çok yanacak, kesin meme ucu yarası olacak, değil mi?”

Aklıma kendi hamileliğim geldi. Ben de henüz bu konular hakkında eğitim almamış ve kulaktan dolma bilgilerle kafam karışmış haldeyken, emzirmekten çok korkardım. Çünkü herkesin çok kötü, çok acılı, çok korkunç diye anlattığı tek şey doğum değildi, bir de meme ucu yaraları olacaktı.

Daha sonra doğru destek ve eğitimlerle, bilinçli bir hamile olarak sürece devam ettim ve bu korkuların ne kadar yersiz olduğunu anladım. O dönemde Silverette Gümüş Kapaklar hakkında bilgim vardı ama Türkiye’de bulunmuyordu. Silverette, 2002 yılında İtalya’da bir medikalci tarafından keşfedilmiş bir ürün, ve anne bebek sağlığı açısından gerekli klinik testlerden geçirilerek üretiliyor. İtalya’dan çıkıp dünyanın dört bir yanında emziren annelere şifa olan bu ürün bu harika buluş o dönemde ülkemizde olmadığı için üzülmüştüm.

Neyse ki bir girişimci anne, kendi emzirme sürecinde kullanıp çok memnun kaldığı bu ürünü 3 yıl önce ülkemize getiriyor. Peki bu ürünler nedir ve nasıl bu kadar etkili olabiliyorlar?

 

 

Silverette Gümüş Kapaklar, emziren annelerin hayatını çok kolaylaştıracak bir koruma kalkanı. Tamamen gümüşten üretilen bu kapakçıklar, anatomik olarak meme ucuyla uyumlu, kolayca sütyeninizin içine yerleştirerek kullanabilirsiniz. Meme ucu tahrişi, yarası yaşayan anneler için resmen mucizevi bir çözüm sunuyor çünkü gümüşün antibakteriyel /antimikrobiyal etkisi ile yaralar kolayca iyileşiyor.

Benim çok sevdiğim bir başka avantajı ise, beraberinde bir krem kullanmaya gerek kalmaması.. Çünkü ne kadar doğal içerikli olursa olsun, sürülen meme ucu kremlerini temizlemeden memeyi bebeğe vermek, biz annelerin içine sinmiyor. O kremi temizleyim derken de, zaten hassas olan meme uçları iyice tahriş oluyor. Bu kapakçıkları kullanırken, meme ucunu temizlemeye gerek kalmadan, gönül rahatlığı ile emzirebiliyorsunuz.

Üstelik mucizevi bir materyal olan gümüş, kendi kendini temizlediği için ürünü sürekli dezenfekte etmenize de hiç gerek yok. Süt kalıntılarını suyla yıkamanız ve ayda bir karbonatla ovmanız yeterli. Bu kadar pratik bir bakım ürünü olamaz.

Silverette Gümüş kapakları kullanmaya hamilelikte başlayabilirsiniz, böylece meme uçları yara oluşmadan önlem almış da olursunuz. Gebeliğin son birkaç haftasında, günde 1-2 saat kullanmaya başlayabilir, kullanım süresini giderek uzatabilirsiniz. Doğumdan sonra ise, emzirmediğiniz her an kapakların göğsünüzde olması harika olur. Ürünle ilgili daha detaylı bilgiye web sitesinden de erişebilirsiniz: www.silveretteturkiye.com

Bununla birlikte doğru emzirme pozisyonlarını, bebeği memeye doğru bir şekilde yerleştirmeyi  öğrenirseniz; anne ve bebekte anatomik bir sıkıntı olmadıkça sorunsuz bir emzirme süreci yaşayabilir, meme ucu yarası nedir bilmezsiniz.

Unutmayın, emzirme acılı bir süreç olmak zorunda değil, meme ucu yaraları doğal ve normal değildir. Bu tavsiyeler ile, keyifli bir emzirme hikayeniz olmasında katkım olmasını diliyorum.

Tüm emziren annelere bol sütlü günler,

Gamze Oruç

Hamile Rehberi & Doula