Hakkımızda

Biz Kimiz?

Mucizen, harika bir doğal doğum yaptıktan sonra, tüm kadınların bu eşsiz deneyimi yaşamaya hakkı olduğuna inanan ve doğumları güzelleştirmek üzere yola çıkan Gamze Oruç tarafından 2015 yılında İzmir'de kuruldu.

Uluslararası standartlarda eğitimler alarak, “Hamile Rehberi ve Doula” ünvanı almaya hak kazanan Gamze, profesyonel danışmanlık, doğum öncesi ve sonrası rehberlik, doula desteği, hamile yogası, lohusa desteği gibi alanlarda hizmetler sunuyor.

Farkımız

Neden Biz?

Mucizen’deki her eğitmen, doğum öncesi, doğum anı, doğum sonrası veya 0-2 yaş bebekler konularında uzmanlaşmıştır. Tamamen anne baba adaylarına ve yeni ebeveynlere yönelik hizmetler sunulur. Hamileliğinizi öğrendiğiniz ilk andan itibaren, ebeveynlik yolculuğunuzda ihtiyaç duyabileceğiniz her desteğe, tek bir yerden ulaşabilirsiniz. Mucizen, anne babaların her türlü talebine cevap verecek şekilde organize edilmiş bir merkezdir.
Mucizen'in Kurucusu

Gamze Oruç

DSC_10608
0%
Hamile Rehberi
0%
Doula

1985 yılında Ankara’da doğan Gamze Oruç, Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya bölümü mezunudur. 8 yıl kadar İstanbul’da, kimya sektöründe çalıştıktan sonra, hamileliği ile birlikte hem hayatı, hem de mesleği değişmiştir.

Hamileliği sırasında doğumdan çok korktuğunu farkeden Gamze, araştırmaları sonucunda, Hypnobirthing ve Lamaze temelli Doğuma Hazırlık ve Nefes Çalışmaları Eğitimi’ne rastlamış, eşiyle birlikte bu eğitimlere katıldıktan sonra da doğuma bakış açısı tamamen değişmiştir. Doğru ekibi kurmuş ve Ağustos 2014’te oğlu Demir’i mükemmel bir doğal doğumla kucağına almıştır.
Yaşadığı bu eşsiz deneyimden sonra, tüm kadınların böyle güzel doğumlar yaşamasını istemiş ve bu yola baş koymuştur.

Detaylı eğitimler sonucu “Hamile Rehberi ve Doula” ünvanı almaya hak kazanmış, bilgi ve deneyimlerini diğer anne adayları ile buluşturmak için de, İzmir’e yerleşmiş ve 2015’te Mucizen’i kurmuştur.
O günden bu yana, gerek her ay düzenlediği çalışmalarla, gerek verdiği seminerlerle, gerekse sosyal sorumluluk projeleri ile, “Başka bir doğum mümkün!” inancı için çalışmaktadır.

Bir kadın değişir, dünya değişir.

Gamze Oruç

Özge ÇARMIKÇIOĞLU

IMG_3783
0%
Hamile Pilatesi ve Hamile Yogası Eğitmeni
0%
Beslenme Danışmanı

Sağlıklı Yaşam Koçu Özge Çarmıkçıoğlu, 1984 yılında İzmir’de doğmuştur. Hayatı boyunca sağlıklı beslenmeyi ve sporu çok önemseyen Çarmıkçıoğlu, oğlu Mehmet Uras’ın doğumundan sonra, hamileler ve anneler konusunda uzmanlaşmaya karar vermiştir. Sağlıklı yaşamın her anlamda bir bütün olduğunu, bireyden topluma kadar sağlıklı beslenme ve sporun ne kadar önem taşıdığını farketmiş ve deneyimlerini tüm annelere aktarmak istemiştir. Profesyonel olarak tüm kadınlara, annelere ve anne adaylarına destek vermeye başlayan Çarmıkçıoğlu, “Pilates Eğitmeni, Hamile Pilatesi Eğitmeni, Hamile Yogası Eğitmeni ve Beslenme Danışmanı”dır. Bir anne değişirse bir bebek değişir, bir bebek değişirse dünya değişir düsturundan yola çıkarak, anne ve bebeklerin hayatlarına dokunmaya devam ediyor.

Sıla SALANTUR

IMG_3619
0%
Psikolojik Danışman
0%
Oyun Terapisti

Ege Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programını tamamlayan Sıla Salantur, Oyun Terapisi, Çocuk Testleri, Cinsel Terapi uygulayıcı eğitimleri alarak, çocuk psikolojisi konusunda uzmanlaşmıştır. Evlilik ve Aile Danışmanlığı eğitimini hala sürdürmekte olan Salantur’un çalışma alanları; okul öncesi çocuk gelişimi, ebeveyn tutumları, evlilik, çift ve aile danışmanlığıdır.
Bireysel seansların yanı sıra, uzmanlık alanı olan konularda oluşturduğu destek gruplarıyla grup terapisi yapmaktadır. 2-12 yaş arasındaki çocuklarla Deneyimsel Oyun Terapisi uygulamaktadır. Yaratıcı Drama üzerine çalışmalar yürüten uzmanımız, Dergi PDR sitesinde psikoloji üzerine köşe yazıları yazmaktadır.

Ayça YALIN

IMG_3920
0%
Astroloji ve Kişisel Gelişim Uzmanı

1982’de hayata gülerek gözlerini açtığını söyleyen Ayça Yalın, çocukluğundan bu yana gökyüzü ve yıldızlara olan ilgisiyle tanınıyor. Yıldızların şekilleriyle birlikte dinamiğini de anlamak için, Ege Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünden mezun olan Yalın, Space Camp Turkey ‘de Counselor olarak çalışarak başladığı insanlara ulaşma serüveninde; yıldızları, uzayı, evreni hevesle anlatarak bugüne geldi. Astronomi alt yapısına, Astroloji bilgisi de ekleyerek fark yaratan uzmanımızın aldığı eğitimlerden bazıları şöyle; İlişkiler Kursu (KE Müzeyyen İşler), Hayatınızı İyileştirin (Heal Your Life), Yaşam Amacı Kursu (KE), Bereket Kursu (KE), Şamanik Eğitim (Shaman Durek), Feng-shui Eğitimi (Happy Days Demet Dernek), Yoga (Melis Türker Karacasulu), Kozmik Enerji (Jülide Çeldir Emre), Doğuma Hazırlık ve Nefes Çalışmaları Eğitimi (Doula Gamze Oruç) ve Asude Argun Temel Astroloji, İleri Astroloji, Klasik Astroloji, Horoskop okuma dersleri, Psikolog Mahan Doğrusöz ve Psikolog Yeşim Yaşa’dan Psikoloji eğitiminin yanında Branka Stamenkovic’ ten Horary Astrolojisi ile halen devam eden ve hiç bitmeyecek bir öğrenme, aydınlanma yolunda ilerlemektedir.

Sizin mucizeniz için varız.

SİZ DE KENDİ DOĞUMUNUZA SAHİP ÇIKIN.

Eğitim ve seminerlerimiz sayesinde bilinçlenin.
Burçin DAĞAŞAN

Dışarıdan bakınca “ne gerek var?” diyebileceğin bu eğitim, aslında seni eşin ve bebeğine bir adım daha yaklaştırıyor, bunu burada çok iyi anlıyorsun. Bir de Gamze’nin enerjisi o kadar yüksek ki buradan iyi hissetmeden çıkmak mümkün değil. Her şey için teşekkür ediyorum...

Hande FİLİZ

İlk doğumum hiç hayal ettiğim gibi olmamıştı, bu yüzden ikinci doğumumda öncesinden hazırlanmaya karar verdim. Araştırırken Gamze'nin numarasına ulaştım. İlk konuşmamızda sanki çok eski arkadaşmışız gibi içim ısındı ona, tamam dedim, ben bu kıza güvenebilirim...
(Yorumun devamı için isme tıklayınız.)

Sinem COŞKUN BAHAR

Hayatta her şeyin en iyisi için çabalarken doğumum için bir şey yapmamak olmazdı. Doktorumun tavsiyesiyle tanıştım Gamze'yle. İnsanın hemcinsiyle ilk görüşte süper frekansı tutturması sık rastlanan bir durum değildir 🙂 Bizim gerçekten öyle oldu. Eğitim o kadar keyifli ve bilgi doluydu ki.... Canlandırmalar, meditasyonlar, hayaller, resimler, müzikler ve daha neler neler.
(Yorumun devamı için isme tıklayınız.)

ZAMAN KAYBETMEDEN DOĞUMA HAZIRLIK YOLUNDA BİR ADIM ATIN!

Doğumunuza zihinsel, psikolojik ve fiziksel olarak tamamen hazırlanın.